Cosmas Mutuku Kyeva triumfatorem 15. PZU Cracovia Maraton!

Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva z czasem 2:11:58 zwyciężył w jubileuszowym, 15. PZU Cracovia Maraton. Tym samym powtórzył swoje osiągnięcie z 2011 roku, kiedy to wygrał 10. edycję krakowskiego maratonu. Wśród kobiet najszybsza była jego rodaczka Gladys Jepkemoi Chemweno, uzyskując czas 2:30:30.

Ubiegłoroczny triumfator rywalizacji na dystansie 42 km i 195 m pod Wawelem – Taras Salo z Ukrainy był czwarty z wynikiem 2:18:05. Z Polaków jako pierwszy na mecie zameldował się Jakub Nowak z czasem 2:22:44 (ósma lokata w klasyfikacji generalnej).

Najlepszą Polką okazała się Paulina Lipska, finiszująca na piątym miejscu z czasem 2:50:15.

Do mety dotarły 5552 osoby z blisko 5700, które wystartowały.

W 15. PZU Cracovia Maraton uczestniczyło aż 530 zawodników z zagranicy, a 494 z nich udało się ukończyć zmagania z królewskim dystansem.