PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e): wirtualni biegacze na start!
W poniedziałek, 19 października rozpocznie się trzytygodniowa rywalizacja w biegu wirtualnym – jednej z propozycji, które tej jesieni dla biegaczy przygotowali Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz PZU – wieloletni Sponsor Tytularny imprez organizowanych w stolicy Małopolski. Do 8 listopada, dzięki aplikacji biegowej, wszyscy pełnoletni chętni, bez względu na lokalizację, mogą uczestniczyć w wirtualnych zmaganiach na dystansach: 5 km, 10 km, 13 km, 21,097 km i 42,195 km. Wraz z biegiem tradycyjnym na dystansie maratońskim dla 250 osób i akcją specjalną – sztafetą maratońską na bieżniach, wirtualne wyzwanie wchodzi w skład projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e).
Wirtualni biegacze ruszą na trasy 19 października, a zapisywać się i brać udział w rywalizacji mogą do 8 listopada włącznie. Wydarzenie będzie realizowane za pośrednictwem aplikacji wykorzystywanej już przy okazji treningu wirtualnego PZU Cracovia Maraton Challenge – nazwa aplikacji została zmieniona na PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e). Dzięki temu, wszyscy pełnoletni chętni, bez względu na lokalizację, mogą wziąć udział w wyzwaniu.
Wirtualne zmagania przewidziane są dla biegaczy i rolkarzy. Do wyboru będzie 5 dystansów, na których ZIS organizuje co roku tradycyjne biegi: 5 km, 10 km, 13 km, 21,097 km, 42,195 km. Dystans będzie można pokonać na dowolnie wybranej trasie. Można wybrać więcej niż jeden dystans, natomiast na każdym z dystansów wynik rejestrujemy tylko jeden raz.
Na wszystkich dystansach prowadzone będą klasyfikacje: generalna kobiet i mężczyzn, wiekowe kobiet i mężczyzn, drużynowe – zarówno dla biegaczy, jak i rolkarzy. Organizatorzy przygotowali dwa rodzaje pakietów startowych: podstawowy (otrzymuje go bezpłatnie na adres mailowy każdy zarejestrowany zawodnik, zawiera: numer startowy do samodzielnego wydruku, kupony rabatowe na produkty i usługi Sponsorów i Partnerów, dyplom do wygenerowania po ukończeniu wybranego dystansu, nakładkę na zdjęcie) oraz premium (opłata startowa w wysokości 40 zł, oprócz ww., będzie zawierał koszulkę techniczną marki ASICS, a także niespodzianki od Sponsorów i wysyłany będzie za pośrednictwem Poczty Polskiej – ilość ograniczona, Organizatorzy przygotowali 2 000 pakietów premium).
Obudźmy w sobie ducha rywalizacji i połączmy się na sport(n)owo na różnych dystansach! Bo nic tak nie łączy ludzi jak sport i związane z nim emocje.
Bieg tradycyjny na dystansie maratońskim wystartuje 8 listopada o godz. 10:00 z deptaku przy al. 3 Maja, a uczestnicy – wyłonieni już w drodze losowania wśród chętnych –pokonają niespełna 12 okrążeń wokół Błoń Krakowskich. Bieg zostanie przygotowany z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego obowiązujących aktualnie dla organizacji tego typu wydarzeń.
Jako wydarzenie towarzyszące zorganizowana zostanie akcja specjalna – sztafeta maratońska na bieżniach. Do udziału zaproszeni zostali sportowcy (m.in. Grzegorz Sudoł i Ada Palka), aktorzy związani z Krakowem (m.in. Andrzej Popiel i Mateusz Janicki) oraz Sponsorzy i Partnerzy (PZU, ASICS, Superbet), którzy wystawią do rywalizacji swoje reprezentacje. Każda z drużyn będzie miała za zadanie pokonać łącznie dystans maratonu – 42 km i 195 m. Wydarzenie będzie miało wymiar charytatywny, edukacyjny i prozdrowotny. Zmagania sztafet będą transmitowane „na żywo” w Internecie. Przygotowane zostanie specjalne studio, do którego zaproszonych będzie wielu gości, a poprowadzi je Maciej Kurzajewski. 8 listopada zachęcamy do oglądania transmisji pod adresem: live.pzucracoviamaraton.pl. Poza relacją z wydarzeń odbywających się 8 listopada, na wspomnianej platformie internetowej znajdziemy też m.in. wirtualne Expo, gdzie będzie można zapoznać się z atrakcyjną ofertą Sponsorów i Partnerów projektu. Platforma internetowa dostępna będzie od 19 października.
Wartym podkreślenia jest fakt, że środki z opłat za pakiety startowe premium biegu wirtualnego oraz opłat startowych uczestników biegu tradycyjnego i pozyskane od Sponsorów zostaną przekazane na rzecz Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.