I. ORGANIZATOR
1. Organizatorem 22. Cracovia Maratonu jest Gmina Miejska Kraków – Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.
Dane teleadresowe:
Gmina Miejska Kraków
Plac Wszystkich Świętych 3-4
31-004 Kraków
NIP 676 101 37 17
 
Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
ul. Walerego Sławka 10, 30-633 Kraków
Tel. 12 616 63 02
e-mail: zapisy@zis.krakow.pl  
2. Kontakt z Organizatorem jest możliwy telefonicznie, w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach: 8:00-15:00 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem e-mail: zapisy@zis.krakow.pl.  
 
II. TERMIN I MIEJSCE
1. 22. Cracovia Maraton (zwany w dalszej części Regulaminu: „Imprezą”, „Zawodami” lub „Biegiem”), odbędzie się w dniu 6 kwietnia 2025 r. (niedziela) w Krakowie.
2. Start Biegu nastąpi o godzinie 9:00 z Rynku Głównego w Krakowie. Brama startowa zostanie zamknięta po ok. 20 minutach od startu. Rozpoczęcie Biegu po godzinie 9:20 nie będzie możliwe. 
3. Meta Biegu zlokalizowana będzie na płycie Rynku Głównego w Krakowie.
4. Biuro Zawodów:
a. zlokalizowane będzie na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, przy ul. Reymonta 20 w Krakowie
b. czynne w dniach:
4 kwietnia 2025 roku, w godzinach 16:00-20:00,
5 kwietnia 2025 roku, w godzinach 7:00-20:00,
6 kwietnia 2025 roku, w godzinach 7:00-8:00.
c. w dniu Biegu, to jest w dniu 6 kwietnia 2025 r., Biuro Zawodów wydaje wyłącznie pakiety startowe, wobec powyższego nie będzie w tym dniu możliwości zapisania się oraz uiszczenia opłaty startowej w sytuacji nieosiągnięcia limitu uczestników Biegu
 
III. TRASA
1. Długość trasy wynosi 42,195 km. Trasa Biegu będzie posiadać atest PZLA i WA.
2. Trasę Biegu należy pokonać w regulaminowym limicie czasu – do 6 godzin od przekroczenia linii startu.
3. Zawodnicy ustawiają się w strefach startowych (według czasu zadeklarowanego w   trakcie rejestracji) w następującej kolejności od linii startu:
<2:50
2:50-2:59
3:00-3:14
3:15-3:29
3:30-3:39
3:40-3:49
3:50-3:59
4:00-4:09
4:10-4:19
4:20-4:29
4:30-4:44
4:45-4:59
5:00-6:00
4. Dokładny opis trasy Biegu zostanie podany na stronie www.cracoviamaraton.pl. Organizatorowi przysługuje prawo do zmiany trasy, o czym poinformuje zawodników, zamieszczając nową trasę na stronie www.cracoviamaraton.pl.  Zmiana trasy Biegu nie może stanowić podstawy do powstania i wnoszenia roszczeń wobec Organizatora, ani do powstania dodatkowych zobowiązań Organizatora, które to okoliczności zawodnicy przyjmują do wiadomości i akceptują.
5. Trasa Biegu będzie miała oznaczone wszystkie kilometry od 1 do 42.
6. Na trasie Biegu będą zlokalizowane:
a. Punkty odżywcze:
- znajdować się będą co około 5 km, począwszy od 5. kilometra trasy Biegu,
- na stołach będą m.in.: woda, napój izotoniczny, owoce, słodycze,
- Organizator nie przyjmuje prywatnych odżywek zawodników na punkty odżywiania.
b. Punkty odświeżania:
- znajdować się będą co około 5 km począwszy od 7,5 kilometra trasy Biegu,
- na stołach ustawiona będzie tylko woda,
- Organizator nie przyjmuje prywatnych odżywek zawodników na punkty odświeżania.
c. Kabiny WC
- zlokalizowane będą na trasie Biegu za każdym punktem odżywiania i odświeżania.
d. Punkty medyczne
- zlokalizowane będą na trasie Biegu, przy punktach odżywiania oraz na starcie i mecie Biegu.
 
 
IV. WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Organizator ustanawia następujący limit: 7500 zawodników.
2. Lista zawodników zostanie zamknięta w momencie zapisania się 7500 zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ww. limitu. Organizator nie prowadzi zapisów na listę rezerwową.
3. Limit startujących zawodników, organizacja Biura Zawodów, przebieg i organizacja startu oraz organizacja mety, mogą ulec zmianie – w przypadku zmiany wytycznych i regulacji dotyczących organizacji imprez (w szczególności biegowych), w tym w związku z zaistnieniem sytuacji epidemiologicznej wymagającej takiej zmiany, a także w przypadku gdy powstanie taka konieczność z uwagi na uwarunkowania faktyczne lub prawne.
4. Warunkiem startu w Biegu jest zgłoszenie się (rejestracja) zawodników i uiszczenie opłaty startowej bezpośrednio po dokonaniu rejestracji. W przypadku braku wniesienia opłaty startowej niezwłocznie po dokonaniu rejestracji, rejestracja jest uważana za nieważną.
5. Organizator zastrzega możliwość zorganizowania startu w turach.
6. W Biegu mogą wziąć udział tylko osoby, które najpóźniej w dniu 6 kwietnia 2025 r. ukończą 18 lat. Nie ma możliwości startu osób niepełnoletnich w żadnym przypadku.
7. Pomiar czasu i ustalenie kolejności zawodników będą dokonywane w oparciu o system elektronicznego pomiaru czasu. Każdy zawodnik podczas weryfikacji otrzyma chip wbudowany w numer startowy, którego właściwe zamocowanie jest warunkiem wystartowania w Imprezie i sklasyfikowania w komunikacie końcowym Zawodów.
8. Warunkiem sklasyfikowania zawodnika jest przebiegnięcie po zatwierdzonej trasie Biegu i ukończenie Biegu w regulaminowym czasie 6 godzin.
9. Zawodnicy, którzy w ciągu 3 godzin od przekroczenia linii startu, nie pokonają 21. kilometra trasy Biegu zobowiązani są do przerwania Biegu i opuszczenia trasy Biegu.
10. Uczestnicy pozostający na trasie Biegu po upływie limitu czasu, czynią to na własne ryzyko i odpowiedzialność, stosownie do przepisów ruchu drogowego i Kodeksu Cywilnego.
11. W czasie trwania Biegu zawodnicy powinni stosować się do poleceń osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, służb porządkowych i osób działających w imieniu Organizatora, posiadających identyfikatory wydane przez Organizatora.
12. W przypadku pojawienia się na trasie Biegu pojazdu uprzywilejowanego, zawodnicy zobowiązani są do przerwania Biegu i umożliwienia przejazdu.
13. Zawodnicy pokonujący dystans Biegu w sposób niedozwolony zostaną zdyskwalifikowani.
14. Za niedozwolone uznaje się:
a. start i bieg bez numeru startowego,
b. start i bieg zawodnika będącego pod wpływem alkoholu, narkotyków, bądź innych środków odurzających,
c. używanie na trasie Biegu jakichkolwiek pojazdów mechanicznych, poza pojazdami Organizatora,
d. start i bieg ze zwierzętami,
e. start i bieg z wózkami dziecięcymi/biegowymi, z dziećmi w chustach/nosidełkach,
f. start i bieg z kijami do nordic walking,
g. przebycie części trasy przy pomocy środków transportu np. komunikacji miejskiej,
h. skracanie, zmienianie trasy,
i.  start i bieg bez obuwia,
k. poruszanie się po trasie Biegu na rowerach, hulajnogach i hulajnogach elektrycznych, rolkach oraz innych pojazdach,
j. start i bieg z numerem startowym innej osoby.
15. Organizator nie zapewnia zawodnikom ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków – NNW. Ubezpieczenie indywidualne na wypadek kontuzji lub innego nieszczęśliwego zdarzenia, które może stać się udziałem zawodnika w czasie Biegu, wymaga osobnej polisy wykupionej indywidualnie przez zawodnika Biegu.
16. Przekazanie swojego numeru startowego innej osobie, spowoduje dyskwalifikację obu zawodników. Wynik nie zostanie zaliczony zarówno zawodnikowi, którego dane znajdują się na liście startowej, jak i zawodnikowi, który fizycznie pokonał trasę.
17. Zawodnicy zobowiązani są do stosowania się do obowiązujących na dzień startu:
a. powszechnie obowiązujących obostrzeń, nakazów i zakazów;
b. zaleceń sanitarnych wskazanych przez służby sanitarne oraz Organizatora.
 
V. ZGŁOSZENIA I OPŁATA STARTOWA
1. Zgłoszenia uczestnictwa w 22. Cracovia Maratonie przyjmowane są:
a. na stronie internetowej Biegu do dnia 25 marca 2025 roku lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących. Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej Biegu – www.cracoviamaraton.pl.
b. w Biurze Zawodów w dniach 4-5 kwietnia 2025 r., wyłącznie w przypadku niewyczerpania limitu startujących.
2. Za ważne zgłoszenie uważa się prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz uiszczenie opłaty startowej. W przypadku braku wpłaty bezpośrednio po rejestracji, zgłoszenie uważa się za nieważne.
3. Dokonując zgłoszenia do Biegu, zawodnik oświadcza, że jest świadomy zagrożeń mogących pojawić się w związku ze startem oraz że jego stan zdrowia pozwala na udział w tym Biegu oraz że startuje na własną odpowiedzialność, przyjmuje do wiadomości, że udział w Biegu wiąże się z wysiłkiem fizycznym i pociąga za sobą naturalne ryzyko wypadku, odniesienia obrażeń ciała i urazów fizycznych (w tym śmierci), a także szkód i strat o charakterze majątkowym.
4. Weryfikacja zawodników, nadawanie numerów startowych oraz odbiór numerów i pakietów startowych będą odbywać się w Biurze Zawodów.
5. Weryfikacja zawodników, w tym w zakresie wniesionych opłat startowych i uprawnień do zniżek oraz odbiór pakietu startowego możliwe są w Biurze Zawodów. 
6. Organizator dopuszcza odbiór pakietu startowego przez pełnomocnika, zgodnie z następującymi zasadami:
a. aby umożliwić odbiór pakietu startowego przez upoważnioną osobę, zawodnik podczas rejestracji powinien podać w formularzu zgłoszeniowym dane osoby, którą chce upoważnić do odbioru pakietu,
b. zawodnik ma możliwość wprowadzenia danych pełnomocnika do dnia 3 kwietnia 2025 r. na swoim profilu w systemie zgłoszeniowym,
c. pełnomocnikiem mogą być wyłącznie osoby, które w dniu odbioru pakietu startowego mają ukończone 18 lat,
d. podczas odbioru pakietu startowego, pełnomocnik zobowiązany jest okazać kod QR zawodnika, dla którego odbiera pakiet startowy oraz swój dokument tożsamości ze zdjęciem,
e. w przypadku, gdy zawodnik, dla którego odbierany jest pakiet, posiada uprawnienia do zniżek, pełnomocnik powinien okazać dokumenty uprawniające do zniżek przy odbiorze pakietu startowego,
f. brak danych pełnomocnika w formularzu zgłoszeniowym zawodnika, dla którego odbiera pakiet, uniemożliwia odbiór pakietu startowego, nawet w przypadku, gdy pełnomocnik okaże kod QR zawodnika.
7. Organizator przewiduje zapisy grupowe. Szczegóły dotyczące zapisów grupowych dostępne są na stronie internetowej Organizatora https://cracoviamaraton.pl/.
8. Organizator przewiduje możliwość zakupu vouchera – prezentu dla zawodnika. Szczegóły dotyczące zakupu vouchera dostępne są na stronie internetowej Organizatora https://cracoviamaraton.pl/.
9. Szczegółowa instrukcja odbioru pakietu startowego i weryfikacji dostępna jest na stronie internetowej https://cracoviamaraton.pl/.
10. Opłata startowa:
a. wysokość opłaty startowej:
160 złotych – do 10.01.2025 lub do momentu wyczerpania limitu startujących
200 złotych – od 11.01.2025 r. do 28.02.2025 r. lub do momentu wyczerpania limitu startujących
250 złotych – od 01.03.2025 r. do 25.03.2025 r. lub do momentu wyczerpania limitu startujących
280 złotych – 4-5.04.2025 r. w Biurze Zawodów, w przypadku niewyczerpania limitu startujących,
b. system PayU umożliwia wniesienie opłaty startowej w EURO poprzez przeliczenie opłaty startowej wg kursu EURO z dnia dokonywania opłaty. W Biurze Zawodów nie ma możliwości płatności w EURO,
c. wniesienie opłaty startowej możliwe jest:
- on-line (bezpośrednie przekierowanie z profilu rejestracyjnego) poprzez system płatności PayU – do dnia 25 marca 2025 roku lub do momentu wyczerpania limitu startujących,
- w Biurze Zawodów gotówkowo lub kartą płatniczą wg stawki obowiązującej w dniu dokonania wpłaty, w przypadku niewyczerpania limitu startujących,
d. brak wpłaty przy zgłoszeniu (rejestracji) skutkuje nieumieszczeniem zawodnika na liście startowej,
e. wpłaty dokonane w inny sposób niż podany w Regulaminie, tj. przelewem na rachunek bankowy Organizatora nie będą uznane za skutecznie wniesione i zostaną zwrócone na konto, z którego zostały dokonane,
f. opłata nie może zostać przeniesiona na kolejną edycję Biegu lub inną imprezę,
g. za termin wpłaty przyjmuje się datę uregulowania płatności przez PayU lub datę uiszczenia opłaty startowej w Biurze Zawodów,
h. zawodnik zobowiązany jest sprawdzić, czy przelew z tytułu opłaty został skutecznie zrealizowany, tj. czy kwota opłaty została pobrana z rachunku bankowego i nie została zwrócona przez PayU. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za brak wpłaty z przyczyn zależnych od Banku wpłacającego lub PayU. Zawodnik dokonujący wpłaty posiada numer transakcji i jako zleceniodawca ma możliwość wyjaśnić przyczynę braku wniesienia opłaty startowej,
i. opłata startowa jest opłatą za udział w Biegu przeznaczoną m.in. na pokrycie kosztów organizacji (np. zabezpieczenie trasy, zabezpieczenie medyczne, zabezpieczenie sanitarne, pomiar czasu, ochronę, medale).
11. Zniżki:
a. 50 % zniżki dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej - podstawą do przyznania zniżki jest okazanie w Biurze Zawodów podczas weryfikacji ważnej karty uczestnika programu Krakowska Karta Rodzinna 3+, tj. karty wydawanej członkom rodzin wielodzietnych (minimum 3 dzieci), zamieszkałym na terenie Gminy Miejskiej Kraków,
b. 10% dla zgłoszeń grupowych dla grup od 10 osób – podstawą do przyznania zniżki jest uiszczenie opłat startowych w przedpłacie w formie zapisu grup opisanego w Instrukcji zapisów grupowych, wymienionej w pkt V.7 niniejszego regulaminu.
c. zniżki opisane w pkt V.11 lit. a nie przysługują przy zapisach grupowych i zakupie vouchera,
d. w przypadku braku odpowiednich dokumentów uprawniających do zniżki, w celu wzięcia udziału w Biegu, zawodnik zobowiązany jest dokonać w Biurze Zawodów dopłaty do wysokości opłaty startowej z pkt V.10 lit. a niniejszego Regulaminu, obowiązującej w Biurze Zawodów, tj. różnicy do kwoty 280 złotych.
12. Z opłaty startowej zwolnieni są: 
a. osoby z niepełnosprawnościami,
b. osoby zaproszone przez Organizatora,
c. osoby, które ukończyły wszystkie dotychczasowe edycje Cracovia Maratonu,
d. przewodnicy zawodników z niepełnosprawnością z tytułu narządu wzroku () na podstawie otrzymanego kodu,
e. wolontariusze pomagający przy organizacji 22. Cracovia Maratonu przez co najmniej 8 godzin,
f. zawodnicy wymienieni w pkt V.12 lit. a-d zapisują się poprzez formularz zapisów, zaznaczając odpowiednią opcję zwolnienia z opłaty startowej. Zawodnicy V.12 lit. b-d zapisując się wprowadzają dodatkowo do formularza przekazany przez Organizatora kod.  Zawodnicy wymienieni w pkt V.12 lit. e (wolontariusze) zapisują się wyłącznie w Biurze Zawodów.
13. Zapisy osób z niepełnosprawnościami:
a. w 22. Cracovia Maratonie z opłaty startowej zwolnione są wszystkie osoby z niepełnosprawnościami, bez względu na stopień i rodzaj niepełnosprawności,
b. zapisy dla zawodników z niepełnosprawnościami startujących na wózkach reguluje odrębny regulamin;
c. zawodnicy z niepełnosprawnościami podczas weryfikacji w Biurze Zawodów są zobowiązani przedstawić dokumenty potwierdzające uprawnienia do zwolnienia z opłaty,
d. w przypadku braku odpowiednich dokumentów uprawniających do zwolnienia z opłaty startowej, w celu udziału w Biegu zawodnik/pełnomocnik zobowiązany jest do uiszczenia opłaty startowej obowiązującej w Biurze Zawodów, zgodnie z pkt V.10 lit. a niniejszego Regulaminu, tj.  kwoty 280 złotych.
14. Przewodnicy zawodników niewidomych lub słabowidzących mogą zapisać się wyłącznie w momencie, gdy zawodnik niewidomy lub słabowidzący, z którym startują, udostępni im kod otrzymany drogą mailową od Organizatora. W Biurze Zawodów przewodnik osoby niewidomej lub słabowidzącej zobowiązany jest stawić się w tym samym czasie, co zawodnik niewidomy lub słabowidzący, z którym startuje i złożyć oświadczenie, że jest jego przewodnikiem. W innym wypadku zwolnienie z opłaty nie zostanie uznane i w celu udziału w biegu przewodnik zobowiązany jest do uiszczenia opłaty startowej obowiązującej w Biurze Zawodów, zgodnie z pkt.  V.10 lit. a niniejszego Regulaminu, tj. kwoty 280 złotych.
15. Opłata startowa raz uiszczona nie podlega zwrotowi.
16. W oparciu o art. 38 ust. 1 pkt 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (tj. Dz.U. z 2023 r. poz. 2759 , z późn. zm.), zawodnikom nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie usług związanych z wydarzeniami rozrywkowymi, sportowymi lub kulturalnymi, jeżeli w umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi.
17. Organizator dopuszcza możliwość przeniesienia opłaty startowej na innego zawodnika, zgodnie z trybem określonym w pkt c)-d) poniżej, z zastrzeżeniem pozostałych warunków określonych poniżej:
a. przeniesienia opłaty startowej można dokonać najpóźniej do dnia 31 marca 2025 r.,
b. opłata manipulacyjna za przeniesienie opłaty startowej wynosi 20,00 złotych i jest bezzwrotna. Opłata ta musi być uiszczona Organizatorowi w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2025 r.,
c. zawodnik chcący przenieść opłatę startową na innego zawodnika dokona tego w swoim profilu, w systemie rejestracyjnym prowadzonym przez podmiot wskazany w pkt XI. 9, za pomocą opcji „Dokonaj cesji”, po czym zostanie przekierowany do systemu płatniczego, by uiścić opłatę zgodnie z zapisem pkt V. 17 d. Następnie na adres e-mail zawodnika (wskazany w profilu zawodnika w systemie rejestracyjnym), zostanie przekazany indywidualny link, który powinien przekazać nowemu zawodnikowi,
d. nowy zawodnik indywidualnie rejestruje się w systemie zgłoszeniowym, za pomocą linku przekazanego przez zawodnika rezygnującego, 
e. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędy zawodników przenoszących opłaty startowe na innego zawodnika,
f. Organizator nie pośredniczy w ewentualnych rozliczeniach przy przenoszeniu opłaty startowej między zawodnikami, 
g. w przypadku gdy opłata startowa została udokumentowana fakturą VAT, bądź zgłoszenie nastąpiło za pomocą kodu z vouchera lub zgłoszenia grupowego, przeniesienie opłaty
na innego zawodnika nie jest możliwe,
h. w przypadku gdy opłata startowa została objęta zniżką opisaną w punkcie V.11, przeniesienie opłaty na innego zawodnika nie jest możliwe.
18. W momencie dokonywania zgłoszenia uczestnictwa w 22. Cracovia Maratonie na stronie internetowej Biegu, tj. do dnia 25 marca 2025 r., zawodnik ma możliwość zakupu wraz z opłatą startową usługi grawerowania medalu (umieszczenie na medalu imienia, nazwiska oraz wyniku zawodnika).
19. Zakup usługi wskazanej w pkt. V. 18 realizowany będzie poprzez:
a. zaznaczenie w formularzu rejestracyjnym opcji dotyczącej zakupu usługi grawerowania medalu,
b. uiszczenie opłaty za usługę w wysokości 25,00 złotych, która zostanie doliczona do opłaty startowej wpłacanej zgodnie z regulaminem Biegu.
20. Zakupiona usługa grawerowania medalu w ramach zgłoszenia na stronie internetowej Biegu, wykonywana będzie w dniu Imprezy, na oznaczonym w tym celu stoisku, na podstawie okazanego numeru startowego zawodnika. 
21. Organizator informuje, że zakup usługi grawerowania medalu w kwocie 25,00 złotych będzie możliwy również w dniu Biegu, bezpośrednio u wykonawcy usługi grawerowania.
22. W przypadku przeniesienia opłaty startowej na innego zawodnika, gdy opłata była zakupiona wraz z usługą grawerowania medalu, przeniesieniu podlega opłata startowa wraz z zakupioną usługą grawerowania.
23. Otrzymanie faktury jest możliwe wyłącznie w sytuacji, gdy prośba o wystawienie faktury zostanie zaznaczona w formularzu zgłoszeniowym oraz zostaną w nim wskazane poprawne dane, na jakie ma być wystawiona faktura (w przypadku przedsiębiorców oraz innych podmiotów uprawnionych do otrzymania faktury: pełna nazwa, adres siedziby i numer NIP; w przypadku osoby fizycznej: imię, nazwisko, pełny adres). Faktura wystawiona na osobę fizyczną wysyłana będzie na adres e -mail zawodnika podanym przy rejestracji. Faktura wystawiona na przedsiębiorców oraz innych podmiotów uprawnionych do otrzymania faktury stowarzyszenie/klub) wysyłana będzie na adres podmiotu, na który została wystawiona.  Wysłanie faktury drogą elektroniczną będzie możliwe po uzyskaniu indywidualnej zgody wyrażonej przez osoby reprezentujące przedsiębiorców i inne podmioty uprawnione do otrzymania faktury (np./stowarzyszenie/klub), zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
24. Nie ma możliwości wystawienia faktury na dane przedsiębiorcy, w przypadku gdy wniesiona opłata startowa objęta została zniżką opisaną w punkcie V.11. Skorzystanie ze zniżki dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej jest możliwe wyłącznie przez osoby fizyczne na cele osobiste, a nie w ramach działalności gospodarczej.
 
 VI. KLASYFIKACJA
1. W 22. Cracovia Maratonie prowadzone będą następujące klasyfikacje:
a. Generalna Kobiet i Mężczyzn
b. w kategoriach wiekowych Kobiet i Mężczyzn:
K 18-29 M 18-29
K 30-39 M 30-39
K 40-49 M 40-49
K 50-59 M 50-59
K 60-69 M-60-69
K 70-79 M 70-79
K 80 i starsze M80 i starsi
c. Najszybszy Polak i Najszybsza Polka (weryfikacja na podstawie dowodu osobistego
lub paszportu).
d. Najstarszy Uczestnik lub Najstarsza Uczestniczka – najstarsza osoba, która ukończyła Bieg według daty urodzenia podanej w formularzu zgłoszeniowym, (weryfikacja na podstawie dowodu osobistego lub innego dokumentu z datą urodzenia).
e. Generalna zawodników z niepełnosprawnością z tytułu narządu wzroku, w kategorii Kobiet i Mężczyzn:
- Kategoria B1 – osoby 100% niewidome z przewodnikiem,
- Kategoria B2 – osoby niedowidzące i słabowidzące korzystające z pomocy drugiej osoby (przewodnik) lub startujące samodzielnie,
f. Generalna zawodników z niepełnosprawnością z tytułu narządu słuchu, w kategorii Kobiet i Mężczyzn:
- osoby z ubytkiem słuchu powyżej 55dB,
- osoby słabosłyszące.
2. Wyniki klasyfikacji generalnej będą ustalone na podstawie czasów brutto, natomiast wyniki pozostałych kategorii na podstawie czasów netto.
3. Organizator zastrzega sobie prawo utworzenia dodatkowych klasyfikacji.
 
 VII. NAGRODY
1. Nagrody w klasyfikacji generalnej Kobiet i Mężczyzn:
- I miejsce - wysokość nagrody zarówno w klasyfikacji generalnej kobiet, jak i mężczyzn jest uzależniona od czasu osiągniętego przez zawodnika wygrywającego: 
40.000 złotych – w przypadku osiągnięcia czasu poniżej 2:07:00 dla mężczyzn/2:27:00 dla kobiet
lub 30.000 złotych – w przypadku osiągnięcia czasu poniżej 2:09:18 dla mężczyzn/2:28:03 dla kobiet
lub 20.000 złotych - w przypadku osiągnięcia czasu równego lub powyżej 2:09:18 dla mężczyzn/2:28:03 dla kobiet
II miejsce – 15.000 złotych
III miejsce – 10.000 złotych
IV miejsce – 6.000 złotych
V miejsce – 4.000 złotych
VI miejsce – 3.000 złotych
2. W kategoriach dla osób z niepełnosprawnością z tytułu narządu wzroku oraz tytułu narządu słuchu w klasyfikacji generalnej Kobiet i Mężczyzn zostaną przyznane nagrody o wartości:
I miejsce – 2.000 złotych,
II miejsce – 1.500 złotych,
III miejsce – 1.000 złotych,
3. W kategoriach wiekowych dla kobiet i mężczyzn zostaną przekazane puchary;
4. W klasyfikacji Najszybszy Polak/Najszybsza Polka – 5.000 złotych,
5. W klasyfikacji Najstarszy Uczestnik – 1.000 złotych,
6. Warunkiem otrzymania nagrody jest ukończenie Biegu, a ponadto w przypadku przeprowadzenia kontroli antydopingowej – jej negatywny wynik.
7. Zawodnicy, którzy otrzymają nagrody w klasyfikacji generalnej, nie otrzymują nagród w klasyfikacji wiekowej.
8. Nagrody pieniężne zostaną wypłacone na konto podane przez zawodnika, do 30 dni po dniu uzyskania przez Organizatora wyników kontroli antydopingowej (o ile będzie przeprowadzona) oraz po otrzymaniu wszystkich danych niezbędnych do dokonania przelewu bankowego. 
9. W przypadku nagród pieniężnych, dane do przelewu należy podać najpóźniej w terminie do 30 dni, licząc od dnia ogłoszenia oficjalnych wyników, na adres mailowy: zapisy@zis.krakow.pl. Po upływie tego terminu nagroda przepada na rzecz Organizatora.
10. W przypadku pucharów nagrodę odebrać można w wyznaczonym przez Organizatora punkcie w strefie mety Biegu lub w siedzibie Organizatora po wcześniejszym kontakcie z Organizatorem, najpóźniej do 30 dni od dnia Imprezy. Po upływie tego terminu, nagroda przepada na rzecz Organizatora.
11. W przypadku, gdy wartość nagrody przekroczy kwotę zwolnioną z opodatkowania na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, od wartości tej nagrody zostanie potrącony podatek dochodowy, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
12.Ogłoszenie oficjalnych wyników nastąpi do 14 dni po zakończeniu Imprezy lub po otrzymaniu wyników kontroli antydopingowej (tj. do 20 dni roboczych po zakończeniu Imprezy), jeśli takowa będzie prowadzona.
13. Wypłata nagrody może zostać wstrzymana, jeśli w okresie 30 dni przed terminem Imprezy, zostanie ujawniona informacja o pozytywnej kontroli antydopingowej w innym biegu (wydarzeniu sportowym). W przypadku orzeczenia o dyskwalifikacji zawodnika, nagroda przypada zawodnikowi sklasyfikowanemu z następnym najlepszym wynikiem w danej kategorii. 
 
VIII. ŚWIADCZENIA ORGANIZATORA
1. Każdy z zawodników, który ukończy Bieg w regulaminowym czasie, otrzyma pamiątkowy medal.
2. Szatnie i prysznice:
a. szczegółowe informacje dotyczące dostępności, lokalizacji i godzin otwarcia szatni i pryszniców zostaną ogłoszone na stronie www.cracoviamaraton.pl w późniejszym terminie.
3. Depozyt:
a. szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji i godzin pracy depozytu zostaną ogłoszone na stronie www.cracoviamaraton.pl  w późniejszym terminie.
b. Organizator nie zapewnia worków do depozytu, z tego względu do depozytu będą przyjmowane rzeczy osobiste zawodników, zapakowane do własnych worków zawodników, oklejonych w widocznym miejscu naklejką z numerem startowym, otrzymanym w pakiecie startowym,
c. wydawanie z depozytu rzeczy osobistych zawodników, zapakowanych do własnych worków zawodników będzie odbywało się za okazaniem numeru startowego,
d. zgubienie numeru startowego przez zawodnika, zwalnia Organizatora od odpowiedzialności za pobranie worka przez inną osobę,
e. zabrania się pozostawiania w depozycie przedmiotów wartościowych oraz dokumentów,
f. Organizator nie odpowiada za rzeczy uczestników pozostawione poza wyznaczonym depozytem oraz pozostawione w depozycie, po zakończeniu wyznaczonych godzin pracy depozytu,
g. rzeczy pozostawione w depozycie, należy odebrać w dniu 6 kwietnia 2025 r., do godz. 16:30. Po godzinach pracy depozytu, w celu odebrania pozostawionych rzeczy, należy kontaktować się z Organizatorem. (tel. 12 616 63 02 lub e-mail: zapisy@zis.krakow.pl)
4. Pakiet startowy:
a. każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy, na który składają się materiały informacyjne/reklamowe;
b. każdy pozytywnie zweryfikowany zawodnik otrzyma numer startowy (z chipem) i agrafki, naklejkę na rzeczy do depozyt;
c. pakiety startowe nieodebrane w Biurze Zawodów nie będą wysyłane ani wydawane w późniejszym terminie.
5. Koszulka:
a. pakiety startowe nie zawierają koszulki,
b. podczas rejestracji zawodnicy deklarują jedynie chęć zakupu koszulki oraz jej rozmiar.
c. koszulki będą sprzedawane przez Sponsora Technicznego Cracovia Maratonu, na dedykowanym stanowisku w Biurze Zawodów na Expo.
d. Organizator nie pośredniczy w zakupie koszulki.
6. Numery startowe:
a. podczas Biegu zawodnicy muszą posiadać numery startowe przekazane przez Organizatora, przypięte z przodu do koszulki startowej (ew. bluzy, kurtki). Numer startowy musi być widoczny przez cały czas trwania Biegu, zasłanianie numeru (w całości lub części, podczas jakiejkolwiek części Biegu) lub jego modyfikacja jest zabroniona pod karą dyskwalifikacji,
b. numery startowe nadawane są w Biurze Zawodów wg deklarowanej strefy startowej. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji wybranego numeru,
c. numer startowy jest dokumentem przypisanym do konkretnego zawodnika. W przypadku utraty numeru startowego (zgubienia) jest to tożsame z sytuacją opisaną w pkt IV. 13.
d. Organizator nie wydaje duplikatów numerów startowych w żadnym przypadku,
e. zawodnik zobowiązany jest sprawdzić, czy otrzymany przez niego numer startowy jest taki sam jak numer na naklejce do depozytu.
7. Organizator nie zapewnia noclegu dla zawodników.
 
IX. FINANSOWANIE
Koszty organizacji 22. Cracovia Maratonu pokrywane są ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz pochodzących od Sponsorów i Partnerów Imprezy.
 
X. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Organizator zastrzega sobie możliwość przeprowadzenia podczas 22. Cracovia Maratonu kontroli antydopingowej, a akceptacja niniejszego Regulaminu stanowi o zgodzie zawodnika Biegu na przeprowadzenie kontroli antydopingowej.
2. Organizator zastrzega możliwość zmiany niniejszego Regulaminu w przypadku sytuacji epidemiologicznej, która może powodować wyjątkowe okoliczności wymagające wprowadzenia szczególnych środków i rozwiązań wynikających z przepisów prawa i wytycznych odpowiednich władz oraz organów, w szczególności wskazanych na stronach www.gov.pl.
3. Organizator zastrzega możliwość odwołania lub zmiany terminu Imprezy, a także zmiany Regulaminu w przypadku:
a. zaistnienia zdarzeń mających charakter siły wyższej, a mogących mieć wpływ na przebieg Imprezy,
b. sytuacji epidemiologicznej na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, która mogłaby zagrażać życiu i zdrowiu zawodników, jak i osób uczestniczących w organizacji 22. Cracovia Maratonu,
c. wprowadzenia powszechnie obowiązujących obostrzeń (w szczególności dotyczących limitów zawodników), które powodowałyby, że przeprowadzenie 22. Cracovia Maratonu byłoby niemożliwe lub znacząco utrudnione.
4. Siłą wyższą w rozumieniu niniejszego Regulaminu są wszelkie nieprzewidywalne sytuacje lub zdarzenia, o charakterze wyjątkowym, pozostające poza kontrolą Organizatora, uniemożliwiające wypełnienie któregokolwiek z zobowiązań przewidzianych niniejszym regulaminem, niewynikające z błędu lub zaniedbania Organizatora oraz pozostające nie do pokonania, pomimo dołożenia wszelkiej należytej staranności, a w szczególności: zdarzenia o charakterze katastrof przyrodniczych typu powódź, huragan, wichury o nadzwyczajnej sile, trąby powietrzne, trzęsienia ziemi, wyjątkowo intensywne i długotrwałe ulewy albo nadzwyczajnych i zewnętrznych wydarzeń, którym nie można było zapobiec (takich jak: wojna, wydarzenia związane z wojną, która toczy się za wschodnią granicą RP, restrykcje stanu wojennego, powstanie, rewolucja, zamieszki, atak terrorystyczny), zagrożenia epidemiczne, stany zagrożenia epidemicznego, epidemie oraz stany epidemii, jak również nowe akty prawne lub decyzje władz administracyjnych uniemożliwiające Organizatorowi wykonanie jego zobowiązań. Ani Organizator ani zawodnicy nie odpowiadają za niewykonanie lub nienależyte wykonanie postanowień niniejszego Regulaminu spowodowane siłą wyższą.
5. Organizator zastrzega możliwość zmiany nieistotnych zapisów niniejszego Regulaminu.
6. W przypadku konieczności wprowadzenia zmian istotnych, o zmianie Regulaminu Organizator powiadomi o tym fakcie zawodników za pośrednictwem poczty elektronicznej (adresu e-mail wskazanego w profilu zawodnika). zawodnik, który nie akceptuje wprowadzonych istotnych zmian Regulaminu powinien zawiadomić o tym Organizatora w terminie 14 dni od otrzymania informacji o zmianie Regulaminu. Przesłanie takiego zawiadomienia przez zawodnika skutkuje usunięciem zawodnika z Biegu, a uiszczona opłata startowa zostanie zwrócona przez Organizatora.
7. Pisemne protesty dotyczące przebiegu 22. Cracovia Maratonu oraz jego wyników przyjmuje Sędzia Główny Zawodów do godziny 15:30 w dniu odbywania się Biegu. Protesty, które wpłyną po tym terminie, pozostaną bez rozpoznania.
8. Reklamacje w sprawach związanych z uczestnictwem oraz organizacją 22. Cracovia Maraton można składać pisemnie na adres Organizatora lub mailowo na adres zapisy@zis.krakow.pl, najpóźniej do 7 dni po zakończeniu Imprezy. Reklamacje zostaną rozpatrzone przez Organizatora w terminie do 30 dni, licząc od daty wpływu reklamacji do Organizatora. 
9.  Organem nadzorującym Organizatora jest Prezydent Miasta Krakowa.
10. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu oraz trasy Biegu.
11. Zgłoszenie uczestnictwa w Biegu wyrażone poprzez wysłanie zgłoszenia zgodnie z pkt V Regulaminu lub przedłożenie go w Biurze Zawodów, jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu i zasad uczestnictwa w Biegu, w tym w zakresie wnoszenia opłat startowych oraz zasad możliwości przeniesienia opłaty startowej.
12.  Organizator zastrzega sobie możliwość do przerwania Biegu w przypadku zaistnienia okoliczności wymagających takiego działania ze strony Organizatora.
13. Organizator zastrzega, iż Impreza jest wydarzeniem o charakterze publicznym, co za tym idzie wizerunek Zawodnika może być obiektem relacji medialnych, zarówno online w Internecie i/lub mediach społecznościowych, jak i offline w radiu, telewizji i prasie. Zawodnik może być obiektem relacji fotograficznej i wideo. 
14. W związku z uczestnictwem w Imprezie zawodnik zezwala Organizatorowi na utrwalenie i rozpowszechnienie wizerunku na podstawie art. 81 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, z zastrzeżeniem art. 81 ust. 2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zawodnik zezwala na nieodpłatne, nieograniczone pod względem czasu, rozpowszechnianie wizerunku utrwalonego w związku z udziałem w Imprezie, w formie fotografii, nagrań wideo, relacji, w celach statutowych Organizatora w szczególności w celu dokumentowania przebiegu Imprezy, celach promowania Imprezy oraz innych imprez o podobnym charakterze. Wykonane zdjęcia, nagrania filmowe i wywiady z Imprezy mogą być wykorzystywane przez Organizatora bezpłatnie wyłącznie do celów dokumentacyjnych, redakcyjnych i promocyjnych na stronach internetowych prowadzonych przez Organizatora (cracoviamaraton.pl, biegnocny.pl, biegtrzechkopcow.pl, cracoviapolmaraton.pl, zis.krakow.pl), w  serwisach społecznościowych prowadzonych przez Organizatora (Facebook, Instagram, LinkedIn, X, YouTube) oraz informatorach prasowych Miasta Kraków i portali partnerów branżowych, w szczególności maratonypolskie.pl, bieganie.pl, psb-biegi.com.pl, maratończyk.pl  oraz w newsletterze Organizatora, online i offline, w mediach społecznościowych, w prasie, w formie czasopism, newsletterów, plakatów, postów, relacji z wydarzenia oraz notatek prasowych itp. Na podstawie zezwolenia, o którym mowa powyżej, Zawodnik może być filmowany, fotografowany i/lub mogą być przeprowadzane wywiady przez Organizatora lub przez zatrudnione w tym celu podmioty.
15. W celu wykorzystania wizerunku zawodnika w celach promocyjnych i marketingowych sponsorów/partnerów Imprezy, Organizator wystąpi o odrębne zezwolenie Zawodnika na rozpowszechnianie wizerunku.
16. W przypadku zgłoszenia przez Zawodnika sprzeciwu wobec rozpowszechniania wizerunku, stosuje się postanowienia pkt XI.4 lit. b. Regulaminu.
17. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem mają zastosowanie obowiązujące przepisy prawa, w tym przepisy Kodeksu Cywilnego, a także ustawa z dnia 21 kwietnia 2017 r. o zwalczaniu dopingu w sporcie oraz Światowy Kodeks Antydopingowy.
18. Regulamin dostępny jest do wglądu w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej www.cracoviamaraton.pl.
 
XI. DANE OSOBOWE – Obowiązek informacyjny
1. Organizator jest Administratorem Danych w zakresie realizacji imprezy, weryfikacji zapisów, pomiaru czasu, obsługi płatności, przetwarzania wizerunku, wypłaty nagród pieniężnych, prowadzenia ankiet, promocji, badaniu satysfakcji oraz archiwizacji dokumentacji związanej z wydarzeniem sportowym.  
2. Organizator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Dorotę Gross, z którą można się skontaktować pod adresem: ul. Walerego Sławka 10, 30-633 Kraków, lub adresem
e-mail: iodo@zis.krakow.pl.
3. Dane uczestników są przetwarzane zgodnie z postanowieniami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO) oraz niniejszego Regulaminu na podstawie:
a. art. 6 ust. 1 lit. b) RODO - w związku z zawarciem z Gminą Miejską Kraków – Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie umowy – akceptując niniejszy Regulamin przetwarzane będą: imię, nazwisko, adres: ulica, numer domu/mieszkania, kod pocztowy, miejscowość, kraj, numer telefonu, adres e-mail, data urodzenia, rozmiar koszulki, obywatelstwo, płeć, numer telefonu ICE, nazwa drużyny w celu rejestracji uczestnika;
b. art. 6 ust. 1 lit. c) RODO w związku z realizacją obowiązku prawnego związanego
z weryfikacją i rozliczeniem płatności wynikających z przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 o podatku od towarów i usług;
c. art. 9 ust. 2. lit  b) RODO gdzie przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązków i wykonywania szczególnych praw przez Administratora; przetwarzane będą dane o niepełnosprawności zawodnika, tylko do weryfikacji Organizatora; 
d. art. 9 ust. 2 lit. a RODO (zgoda na przetwarzanie danych osobowych – danych szczególnej kategorii) – w celu wykluczenia przeciwwskazań zdrowotnych do wzięcia udziału w Imprezie.
e. art. 6 ust. 1 lit. f) RODO  w celu ewentualnego dochodzenia praw lub obrony przed roszczeniami związanymi z realizacją Imprezy.
f. art. 6 ust. 1 lit. b) RODO w celu wysyłania Newslettera Imprez Biegowych ZIS, prowadzonego w ramach promocji i kształtowania pozytywnego modelu spędzania czasu wolnego, propagowaniem zdrowego trybu życia, sprzyjającego harmonijnemu rozwojowi dzieci i młodzieży i podnoszeniu sprawności fizycznej - rozwijanie zamiłowania do uprawiania sportu i rekreacji wynikających ze statutu Organizatora. Podstawą prawną jest Ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz akceptacja Regulaminu Newsletter opublikowanego na stronie https://zis.krakow.pl/informacje-prawne#regulaminy;
g. art. 6 ust. 1 lit. f) RODO w celu prowadzenia działań marketingowych, w tym przeprowadzenia badania satysfakcji służącego poprawie jakości organizowanych wydarzeń sportowych w związku z prawnie uzasadnionym interesem realizowanym przez Organizatora. Podstawą prawną jest Ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
h. art. 6 ust. 1 lit. f) RODO na podstawie prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez Organizatora w związku z udzielonym zezwoleniem na możliwość wykorzystania wizerunku utrwalonego na fotografiach oraz nagraniach foto-video w celu prowadzenia działań marketingowych związanych z promocją i kształtowaniem pozytywnego modelu spędzania czasu wolnego, propagowaniem zdrowego trybu życia, w tym relacji medialnych, zarówno online w Internecie i/lub mediach społecznościowych prowadzonych przez Organizatora, jak i offline w radiu, telewizji i prasie;
i. art. 6 ust. 1 lit. f) RODO na podstawie prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez Organizatora związanego z przetwarzaniem danych osób upoważnionych do odbioru pakietu startowego w postaci imienia i nazwiska pełnomocnika, adresu e-mail i nr telefonu.
j. art. 6 ust. 1 lit. f) RODO na podstawie prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez Organizatora związanego z przetwarzaniem danych osób uprawnionych do odbioru nagrody pieniężnej  w postaci imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz numeru rachunku wraz z nazwą banku.
k. art. 6 ust. 1 lit. f) RODO na podstawie prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez Organizatora związanego z przetwarzaniem danych osób, które ukończą wszystkie dotychczasowe edycje Biegu, jako Wytrwali zawodnicy, których dane w postaci imienia i nazwiska oraz daty urodzenia zostaną opublikowane na oficjalnej stronie internetowej ZIS na Liście Wytrwałych. 
4. Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu określonego w pkt 3; po tym czasie będą przechowywane przez okres:
a. w przypadku danych związanych z rejestracją uczestnika, a także rozliczeniem płatności czas przetwarzania wynosi do 6 lat;
b. dane zbierane w celach promocyjnych i marketingowych w postaci fotografii oraz nagrań foto-video będą przetwarzane do momentu zgłoszenia sprzeciwu przez Uczestnika. W przypadku zgłoszenia takiego sprzeciwu, Organizator dokona ich usunięcia bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w ciągu 3 dni roboczych od daty przyjęcia takiego zgłoszenia. Warunkiem jest wysłanie wiadomości mailowej zawierającej zgłoszenie wraz z oznaczeniem materiałów, których usunięcie dotyczy, na adres zapisy@zis.krakow.pl z adresu mailowego zgodnego z profilem w systemie zgłoszeniowym do Biegu albo na piśmie, na adres: Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, ul. Walerego Sławka 10, 30-633 Kraków; 
c. w przypadku danych zbieranych w celu archiwizacji wydarzeń i akcji sportowych w związku z ustawą z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych. W przypadku nadania kategorii archiwalnej „A”, dane będą przechowywane bezterminowo. 
5. Mają Pastwo prawo do żądania od ADO:
a. dostępu do swoich danych osobowych;
b. udostępnienia danych;
c. sprostowania danych;
d. usunięcia danych;
e. ograniczenia przetwarzania swoich danych osobowych.
f. zgłoszenia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych, w tym danych dotyczących wizerunku.
6. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą ul. Stawki 2, 00 –193 Warszawa, jeśli w Państwa ocenie przetwarzanie Państwa danych osobowych odbywa się w sposób niezgodny z prawem.
7. Przekazanie przez Państwa swoich danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celu określonego w pkt 3. Niepodanie danych osobowych niezbędnych do realizacji celów określonych w ust. 3 a-e skutkować będzie niemożliwością zawarcia z Państwem przedmiotowej umowy, czyli wzięcia udziału w Imprezie.
8. Odbiorcami przekazanych przez Państwa danych osobowych będą podmioty, którym ADO powierzył przetwarzanie danych osobowych na podstawie odrębnych umów powierzenia przetwarzania – np. w związku z realizacją usług hostingowych, poczty elektronicznej, promocji, publikacji czy też archiwizacji dokumentów; Państwa dane mogą zostać udostępnione innym organom administracji publicznej, organom kontroli, organom wymiaru sprawiedliwości oraz sądom, na ich uzasadniony wniosek (zgodnie z obowiązującymi przepisami).
9. Odbiorcą i odrębnym Administratorem danych w zakresie prowadzenia zapisów uczestników na podstawie wyrażonej zgody jest Datasport Marek Zieliński, ul. Okrężna 22, 58-310 Szczawno Zdrój, NIP: 886-002-17-67, współpracujący z Organizatorem na podstawie umowy współpracy w tym zakresie. REGULAMIN zapisów oraz Polityka Prywatności są dostępne na Portalu Zapisów.
10. Odbiorcą i odrębnym Administratorem danych w zakresie wizerunku uczestników, którym podczas Biegu mogą być wykonywane indywidualne materiały foto-video, będzie podmiot świadczący płatne usługi dotyczące utrwalenia wizerunku, który może współpracować  z Organizatorem jedynie na podstawie odrębnej umowy. Polityka Prywatności oraz regulamin udostępniania materiałów foto-video będą również udostępnione na stronie wybranego podmiotu.
11. Aktualna informacja o przetwarzaniu danych dostępna jest tutaj: https://zis.krakow.pl/informacje-prawne
 
 
Aktualizacja: 06.11.2024