21. Cracovia Maraton: 5676 śmiałków pobiegło „z historią w tle”

Choć największy podziw budzą Ci, którzy linię mety przekraczają jako pierwsi, to bohaterami są wszyscy biegacze. Odważni, wytrwali i zdeterminowani, by osiągnąć cel – wyznaczony dystansem 42 km i 195 m – w liczbie 5676 osób* ruszyli dziś na trasę 21. Cracovia Maratonu. Najszybsi okazali się: Ezekiel Kipkorir, który uzyskał czas 2:13:36 i Vitalyne Jemaiyo Kibii, która królewski dystans pokonała w czasie 2:39:26. Brawa należą się jednak wszystkim!

Wśród mężczyzn drugie miejsce zajął Shedrack Kiptoo Kimaiyo, a trzeci był Witalij Szafar (zwycięzca 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego). Podium w rywalizacji kobiet uzupełniły – druga na mecie Monika Brzozowska oraz Beata Michałków, która zajęła trzecie miejsce.

Najlepszy z Polaków – Andrzej Rogiewicz zajął 6 miejsce. Na 9. pozycji zmagania zakończył Kacper Piech z ekipy ASICS FrontRunner.

Tradycyjnie krakowski maraton ze startem i metą w sercu miasta – na Rynku Głównym zgromadził biegaczy z wielu zakątków świata. W 21. edycji Cracovia Maratonu wystartowało 5676 osób, a 5455 z nich zameldowało się na mecie*. W rywalizacji na trasie „z historią w tle” uczestniczyli zawodnicy z niemal 50 państw. Poza Polską najliczniej reprezentowane były: Włochy, Słowacja, Hiszpania, Francja, Wielka Brytania oraz Ukraina. Nie zabrakło także uczestników z innych kontynentów. W biegu wzięli udział reprezentanci Afryki (Kenia), Ameryki Północnej (USA, Meksyk), Ameryki Południowej (Brazylia, Ekwador), Azji (Japonia, Indie) i Australii i Oceanii (Australia).

Następna, 22. edycja Cracovia Maraton zaplanowana jest na 6 kwietnia 2025 roku.

Zobacz WYNIKI 21. CRACOVIA MARATONU!

* Liczba uczestników jest cały czas weryfikowana. Obecnie to 5679 osób na starcie i 5488 na mecie.