Znamy zwycięzców 17. Mini Cracovia Maratonu im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX

Kenijczycy – Albert Kipkorir Tonui (zdobywca 1. miejsca podczas zeszłorocznego Igrzyskowego Biegu Nocnego na 10 km) i Valentine Jebet, zwyciężyli w 17. Mini Cracovia Maratonie im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX.

Wśród mężczyzn drugie miejsce zajął Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo (zwycięzca 3. i 4. Cracovia Półmaratonu Królewskiego), a trzeci był Adam Czerwiński (wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, stały bywalec krakowskich imprez biegowych). Podium w rywalizacji kobiet uzupełniły  druga na mecie Sviatlana Sanko oraz Paulina Gaj (zwyciężczyni rozegranego w marcu pierwszego Krakowskiego Biegu Kobiet), która zajęła trzecie miejsce.

W imprezie wystartowało 755 miłośników biegania.

Zobacz kompletne wyniki!

Najlepszym medale i nagrody wręczyli Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i 21. Cracovia Maratonu Krzysztof Kowal oraz Zastępczyni Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie ds. Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych Katarzyna Stępniewska-Walaszczyk.